Eindhoven,
05
november
2026
|
15:53
Europe/Brussels

Start van carnaval en Vastelaovend begint in de trein

Samenvatting

De start van het carnavalsseizoen komt eraan. Op de 11devande11de wordt dat uitgebreid gevierd door 15.000 mensen op het stationsplein in Roermond die Vastelaovend een warm hart toedragen. In Oeteldonk (Den Bosch) worden 80.000 bezoekers verwacht voor de aftrap van carnaval op de Parade. Voor iedereen die 11/11 viert geldt: NS is de BOB.

Pin 11-11

Pins in Roermond
11 november om 11:11 uur start het feest in Roermond met kanonschoten van de Prinselikke Stadts-Garde. Vanaf 09:30 uur delen NS en Arriva voor de aankomende bezoekers speciale 11devande11de-pins uit op het station. Het kleurrijke speldje is exclusief verkrijgbaar bij aankomst op station Roermond.

Beide vervoerders zetten extra personeel in om iedereen de juiste weg te wijzen.

Maatregelen Den Bosch1

Druktemaatregelen in ’s-Hertogenbosch
Op station ’s-Hertogenbosch worden veel bezoekers verwacht aan d’n Elfde van d’n Elfde. Ook daar start het feest om 11:11 uur. NS gaat de drukte op het station in goede banen leiden. Net als tijdens carnaval zijn er toegangscontroles.

Na 18:00 uur is het alleen mogelijk het station in te komen door in te checken. Reizigers die vanaf dan de westkant het station in of uit willen kunnen dan de korte omreisroute via de Stationstunnel nemen of inchecken en weer uitchecken.

Extra (langere) treinen
In 's-Hertogenbosch zet NS extra en langere treinen in. Daarnaast zijn de toiletten op het station langer open. Er wordt extra personeel ingezet om alles in goede banen te leiden. In Roermond worden langere treinen ingezet.